Fundacja im.Nikoli Tesli
              miasto Białystok 
 Polska
KRS 0000443710, NIP 5423229178, REGON 200750812
Ekologia i Technika
Niestety... ale od złych wiadomości będą musiał zacząć. Później sobie poczytacie o Ekologii i Technice. To są ważniejsze sprawy i od nich zacznę. Temat dotyczy energetyki i wysokich podwyżek cen energii w Polsce, których można uniknąć lecz Polski Rząd tego nie chce. Zapraszam do zapoznania się z tematem. 
Jest kolejna Afera. Wynalazcy uciekajcie za granicę !!! 

W Polsce szykują się bardzo wysokie podwyżki cen energii elektrycznej. Jak donosi prasa: 
"Planowane w 2019 roku podwyżki cenowe energii elektrycznej to efekt umowy polskiego rządu z Komisją Europejską. Bruksela zaakceptowała pomoc publiczną dla polskich elektrowni w postaci rynku mocy, pod warunkiem, że Warszawa uelastyczni handel prądem tak, jak ma to miejsce na wielu innych europejskich rynkach. Podwyższenie maksymalnej ceny energii elektrycznej z 1,5 tys. do 50 tys. zł/MWh stworzy szanse na uzyskanie wysokich przychodów w sytuacji niedoborów mocy, ale powoduje także ryzyko, że jeżeli któraś z naszych elektrowni będzie mieć awarię, to będziemy musieli dokupić energię na rynku po bardzo wysokich cenach. Zmiany idą też w drugą stronę - o ponad 33 razy wzrośnie maksymalna cena prądu na giełdzie." Zresztą sami poczytajcie sobie o tym: biznes.interia.pl/wiadomosci/news/

Ktoś by zapytał... a gdzie tu Afera ? Bardziej szok cenowy gdyż tak wysokich podwyżek cen prądu w Polsce jeszcze nigdy nie było. Afera polega na tym, że tych podwyżek można uniknąć a nawet obniżyć ceny prądu w Polsce o 50%. Ale Rząd tego nie chce. Mało tego.... Rządu nie interesuje, ani Wynalazczość (nowe technologie), ani Niezależność Energetyczną Polski, ani tak jak piszę Obniżenie Cen Energii dla Polaków. Dlatego możecie zapomnieć o Eco-Motoryzacji (tanich samochodach na wodę, które obniżą koszty ich użytkowania)... o szybkiej likwidacji Smogu w miastach, czy o 70% tańszym ogrzewaniu budynków. Choć są to "sztandarowe" kierunki działania Rządu - tylko na obietnicach się kończą. Czekają was tylko podwyżki !!!  Zresztą sami pomyślcie... skąd ten tani prąd, weźmie Rząd... z Unii czy z Giełdy - 33 razy droższy ? A może z Elektrowni Węglowych - gdzie spalają teraz węgiel o 40% droższy ? 

Podobne zarzuty mogę postawić dla Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Ministerstwa Obrony Narodowej. Ale o tym za chwilę najpierw dokończę temat z Polską Energetyką.       

Cały szkopuł w tym, że to Polska może sprzedawać tani prąd dla Unii Europejskiej, a właściwie nadwyżki prądu.  Ale nie z państwowych elektrowni tylko z Prywatnych Elektrowni OZE. Są one Tanie, Szybkie w budowie i posiadają bardzo duże moce. Już 15 - 17 takich elektrowni zaspokoiłoby potrzeby energetyczne Polski, w cenie sprzedaży prądu dla klienta o 50% niższych niż obecnie. W ciągu 2-3 lat można taką jedną Elektrownię postawić. Elektrownie zaspokoiłoby potrzeby grzewcze Polaków. Koszty ogrzewania budynków spadły co najmniej o 70%. Przy Całkowicie Zerowej emisji gazów cieplarnianych i spalin - ogrzewanie elektryczne. Stawiając 2 elektrownie rocznie za 15 lat będziemy mieli - ful taniego prądu, ciepło w domach i nie będziemy mieli Smogu w miastach. Na dodatek Elektrownie są bardzo ekologiczne - Posiadają pozytywną opinię Wydziału Ochrony Środowiska. 

W kwestii smogu muszę też wspomnieć o Samochodach na wodę (tlen i wodór) i przeróbce wszystkich samochodów w Polsce na to paliwo. Właściciele aut nie będą musieli kupować benzyny, ropy czy gazu. No może trochę ropy w silnikach Diesla. W nich nie ma zapłonu paliwa iskrą, a ropa sama się zapala pod ciśnieniem. Z wodorem tak się nie da i dlatego zawsze szczypta ropy do zapłonu będzie potrzebna. Wodę do zbiornika "paliwa" można tankować z kranu, z rzeki lub kupować w Stacji Tankowania. Nie będzie miało znaczenia czy będą do baków w samochodach tankowali benzynę czy wodę, którą można przywozić z Bałtyku - a wody w nim na pewno nie zabraknie. 

Już nie wspominam o tym, że byłby to pierwszy od wielu dziesięcioleci przypadek kiedy... tak bardzo potaniałoby paliwo 
do samochodów. Koszt jednego litra to grosze i 2,5 razy więcej kilometrów na 1 litrze wody można przejechać niż na 1 l benzyny. W samochodzie z Wody robi się Tlen i Wodór, a po spaleniu tych gazów w silniku  - powstanie para wodna czyli znowu woda, którą można ponownie wlać do zbiornika. Urządzenie posiada stosowne atesty bezpieczeństwa i spełnia wszystkie normy środowiskowe. Cała operacja z przeróbkami samochodów w Polsce zajęłaby ok. 15 lat - może krócej. Mam dalej wyliczać koszty i oszczędności dla klientów ? Może ekologiczne i zdrowotne ?

Jeśli chodzi o samochody elektryczne - nie trzeba będzie ich doładowywać. A nadwyżkę prądu, którą się uzyska w samochodzie będzie można sprzedać do sieci. Pod warunkiem, że samochód będzie garażowany na podwórku. Ale ta drobna niedogodność  związana z garażowaniem - nie powinna sprawiać większych problemów. Tak uważam. Więcej na temat tych Samochodów Hybrydowych, a także o Elektrycznych Samolotach - przeczytacie w załączniku. O tym nie pisałem do Premiera ale... także wszelkie statki pływające po morzach i oceanach również można w podobny sposób poprzerabiać jak samochody... na napęd elektryczny i tlenowo-wodorowy... montując na nich "Małe Elektrownie"  pod nazwą "Elektryczne Żagle" ? Tak więc nie tylko Wszystkie Serwisy Samochodowe miałyby pełne ręce roboty przez wiele lat ale również Stocznie. A może Polskie Stocznie powinne się tym tematem zająć - produkcją, montażem i serwisowaniem tych "Żagli" ? 

Zanim jednak zaczniecie czytać dalej, zadam wam proste pytanie - Jak myślicie... na ile lat wystarczy na Ziemi - Tlenu do oddychania ? Przecież wszystko co spalamy - węgiel, ropę, gaz czy drewno... a nawet Wodór... potrzebuje Tlenu żeby się paliło. Co prawda po spaleniu wodoru "spalinami" nie jest CO2 i sadza tylko Woda (para wodna) ale bez Tlenu się nie da. Nawet świeczka bez tlenu zgaśnie... a Człowiek się udusi. Przecież dwutlenkiem węgla (CO2) nie da się oddychać. Tylko drzewa to potrafią ale nie ludzie i zwierzęta. Samochody, Samoloty, Statki i inne Maszyny oraz Elektrownie i Ciepłownie na całym Świecie spalając różne paliwa...  "zamieniają" biliardy m3 Tlenu na CO2, ciepło i spaliny. A skąd się ten Tlen bierze w powietrzu... znikąd ? A dla tych, którzy niewiedzą dodam, że Ozon to też jest Tlen. A tzw. "Dziura Ozonowa" to jest brak Tlenu wysoko nad ziemią w tzw. Stratosferze. A w jaki sposób ten Ozon stamtąd zniknął... na skutek wojskowych prób nuklearnych ? A teraz czytajcie dalej.... 

Wracając do Polskiej Energetyki -  chcę wyjaśnić dlaczego Polski Rząd nie chce Prywatnych Elektrowni w Polsce... i dąży do Reprywatyzacji już istniejących. I nie chodzi w tym wypadku o wykup Elektrowni od właścicieli zagranicznych, żeby "przeszły w polskie ręce". Rząd chce być właścicielem wszystkich dużych elektrowni w Polsce i dlatego je wykupuje od prywatnych właścicieli - a przynajmniej próbuje. Z tego też powodu nie jest zainteresowany tematem budowy nowych prywatnych elektrowni OZE w Polsce. Stąd te inwestycje, nie mają i nie będą miały żadnego wsparcia. Dlaczego - bo będą konkurencją dla drogich państwowych. Choć rząd od dawna wie, że już od 2020 roku będzie brakowało w Polsce prądu – niestety nic z tym nie robi. 

Dlaczego Rząd tak postępuje ? Bo chce być Monopolistą na rynku energii. Jeżeli nawet przepłaci przy wykupie Ferm Wiatrowych i Panelowych, które wcześniej doprowadził do upadku... i  tak później sobie odbije straty. Gdy już będą państwowe - dostaną unijne dopłaty do energii i się zwróci. Dlatego też od 3 lat te dopłaty unijne blokuje. Jako Monopolista, będzie też mógł dyktować ceny dla klientów takie jakie zechce - a kto mu zabroni ? Będzie także kupował drogi prąd od Unii. Gdy ludzie będą mieli pretensje, Rząd - zwali winę na Unię, że im drogi prąd sprzedaje, i tyle. A co z Polakami i Polskimi Firmami, które będą musiały kupować ten drogi prąd ? Wzrost cen energii spowoduje podniesienie kosztów życia i kosztów produkcji - Wszystkie ceny na rynku skoczą w górę. Ale co to Rząd obchodzi. Ludzie trochę pokrzyczą ... pokrzyczą i przestaną. 

Oni martwią się tylko o stołki w Państwowych Spółkach Energetycznych. Wiadomo kto w nich zasiada. Ich wysokie wynagrodzenia też wlicza się w cenę energii - a kto za tą energię płaci ? Nasuwa się tylko pytanie w tych wszystkich tematach - na czyją korzyść ten Rząd działa ? Na swoją prywatną/partyjną korzyść... czy korzyść wszystkich Polaków ? 

Więcej informacji znajdziecie w załączonym pliku pt. Do Premiera RP + Prezydenta RP. 
A teraz druga sprawa... dotycząca Prezydenta Andrzeja Dudy, a także Ministerstwa Obrony Narodowej. Dotyczy ona Nowego Rodzaju uzbrojeniem dla Polskich Sił Zbrojnych.

Najpierw krótki wstęp... chodzi o 2 tematy.
  1.  Nowy rodzaj broni elektromagnetycznej tzw. Broń "E", która jest bardzo humanitarna gdyż nie zabija żołnierzy, nie zestrzeliwuje rakiet ani samolotów, a jedynie niszczy w tych urządzeniach elektronikę: urządzenia namierzające (radary), zapalniki itp. – czyniąc z nich bezużyteczny Złom. Żadna Rakieta nie trafi do celu, ani nie wybuchnie a samolot niczego nie namierzy, ani tym bardziej nie wystrzeli. Zgasną w nim silniki a pilot albo jakoś wyląduje albo bezpiecznie wyskoczy na spadochronie. 
  2.  Elektryczne Samoloty w tym Drony o średnicy 1 m do przenoszenia Broni E + ewentualnie Lasery. Tymi samolotami każdy będzie chciał latać (nie tylko w Wojsku) ponieważ będą bardzo szybkie, bardzo bezpieczne, bardzo tanie w eksploatacji, niezawodne, ekologiczne i bardzo ciche. Przecież nie będą używać głośnych silników odrzutowych i drogiego paliwa do nich. 

O Samochodach na wodę czy Okrętach dla Wojska już nie wspominam.  Więcej na te tematy poczytacie w załączniku.

Jednak Prezydent i MON wolą wydawać miliardy za granicą na zakup starych okrętów, które można zniszczyć jedną rakietą lub zakup Rakiet Patriot czy Samolotów F35... zamiast zainwestować w inny i na dodatek bardzo tani (miliony PLN) rodzaj uzbrojenia obronnego, które nie tylko będzie potrafiło unieszkodliwić Rakiety Patriot ale też wszystkie inne wrogie rakiety czy samoloty znajdujące się w naszej przestrzeni powietrznej. Pamiętajcie, że Nikt dla Polski nie sprzeda najnowszych technologii. Nie dość, że są one bardzo drogie to na dodatek są ściśle tajne.

MON wie o tych Nowych Technologiach od ponad 3 lat, a Prezydent i Biuro Bezpieczeństwa Narodowego od blisko 2 lat. Lecz na korespondencję w tym temacie nawet nie raczą odpisywać. Właściwie to wiedzieli o tych sprawach już dużo wcześniej - już 2006r nieżyjący Lech Kaczyński o tym wiedział - czyli 13 lat temu. Ale ile razy mam się przypominać i brać udziały w konkursach MON na nowe rodzaje uzbrojenia... gdzie wygrywają... Farby Fotowoltaiczne i Torpedy dla okrętów Floty Bałtyckiej, której nie mamy. Jednak MON ma powody do dumy i chwali się wynikami tych konkursów w mediach. Brak słów... i ręce opadają.

Cóż więcej mogę powiedzieć... skoro nie chcą nowych technologii  - trudno. Znajdą się tacy, którzy będą chcieli - ale za granicą. Tylko wtedy trzeba będzie słono za te technologie zapłacić. Jeżeli oczywiście niektóre z nich nie zostaną utajnione. Tylko znowu pojawia się pytanie: Dlaczego Polski Rząd woli: Stare Technologie... bardziej niż Nowe ? Chce otworzyć Muzeum Uzbrojenia i szuka eksponatów ? 

Powiem wam dlaczego tak jest. Chodzi o to, żeby pieniądze na badania naukowe w NCBR (Narodowe Centrum Badań i Rozwoju) trafiły do Państwowych Spółek Skarbu Państwa i Państwowych Instytutów. Prywatne Firmy mają do tych środków minimalny dostęp. Zresztą Państwo podobnie jak w Energetyce ma Monopol w Zbrojeniówce.  I nie ważne czy coś nowego zostanie wymyślone w czasie badań, i czy da się to potem sprzedać i za ile - Ważne jest żeby po prostu coś "badać"... najlepiej jak najdłużej i brać pieniądze !!! Brak jest w tych działaniach jakiejś kalkulacji finansowej w postaci przewidywanych zysków ze sprzedaży. Ale przecież Wojsko wszystko kupi - nawet tandetę. W prywatnych Instytutach takie coś jest nie do pomyślenia !!!  Nikt nie trwoni swoich prywatnych pieniędzy. Inwestując w badania chce na tym zarobić. Ponadto zachodni wojskowi nie kupią byle czego. To musi być najlepszy sprzęt. Przecież chodzi o życie żołnierzy.

W związku z takim podejściem  Polskie Spółki Zbrojeniowe produkują tandetę, której nikt nie chce kupować za granicą.  Każdy kraj chce kupować najlepszy i najbardziej nowoczesny sprzęt wojskowy. Nie koniecznie najtańszy.  A jest tego sprzętu wojskowego na rynku militarnym – zatrzęsienie !!! A firmy pracują nad jeszcze lepszym. Karabinem czy czołgiem się dzisiaj nie zabłyśnie. Jest bardzo silna konkurencja.  Polska Grupa Zbrojeniowa może co najwyżej produkować karabiny albo dzidy i pałki, które będą kupować tubylcy nad Amazonką. W polskim wojsku też to jakoś przejdzie - Minister każe kupić i tyle. Jednak to jest ślepa uliczka. Polscy Żołnierze nie chcą przecież służyć za Tarcze Strzeleckie czy Mięso Armatnie. Powinni mieć czym się bronić. Ja nie wysyłałbym ich na pewną śmierć.  A polski Rząd to właśnie robi. To chora polityka !!!
 A potem NATO w raportach krytykuje Rząd RP za nieudolność i głupotę. 

A teraz podsumujmy tematy Afery.
Skoro Premier Mateusz Morawiecki, a także Prezydent Andrzej Duda,  Biuro Bezpieczeństwa Narodowego i Ministerstwo Obrony Narodowej nie odpisują na moje pisma - to znaczy, że: nie chcą Taniego Prądu dla Polaków, Niezależności Energetycznej Polski, Likwidacji Smogu w Polskich Miastach... ani Nowego Uzbrojenia dla Polskich Sił Zbrojnych
Działają więc na szkodę Całej Polskiej Gospodarki i Wszystkich Polaków. Dobrze Myślę ? Transfery nowych technologii do polskiego przemysłu to też rządowe kłamstwa. Rząd mówi jedno a robi drugie. Kłamie w żywe oczy.  Więc jest Afera... czy jej nie ma ? Wiecie dlaczego Rząd nic z tym nie robi i nie zamierza robić ? Bo musieliby się przyznać do tego, że ta ich  "jedynie słuszna" polityka - jest szkodliwa dla Polaków.   

I jeszcze małe wyjaśnienie - Dlaczego o sprawach militarnych piszę na stronach związanych z Ekologią ? Ci co przeczytali Sensacje Nauki 2 ,wiedzą, że UFO (Antygrawiracyjne Obiekty Latające) to „latające elektrownie” nie dość, że są bardzo ekologiczne to na dodatek bardzo wydajne. Są wspaniałą alternatywą dla Elektrowni Jądrowych i nie produkują żadnych odpadów radioaktywnych. O Polskim Ośrodku Lotów Kosmicznych (POLK S.A.) też warto wspomnieć, tylko wspomnieć. 

Świat już od wielu lat zmierza w kierunku wykorzystania wody jako paliwa. Chodzi oczywiście o Wodór i Tlen, które to gazy z niej się produkuje. Nie jest to żadną tajemnicą. Jednak Polski Rząd ma gdzieś ekologię i zdrowie obywateli i skupia się na wydawaniu pieniędzy na przestarzałe technologie, z których inni się wycofują. Myśli o Budowie Elektrowni Atomowej i wydobyciu gazu łupkowego. Może Rząd o nowych technologiach po prostu nic nie wie i nigdy o nich nie słyszał ? Słyszał... i doskonale o nich wie.... tylko udaje, że nie wie. Będzie jednak te technologie blokował... gdyż będą one konkurencją dla drogich Państwowych Firm Energetycznych, Węglowych, Gazowniczych i Naftowych !!! Przecież obniżą one ceny energii, ciepła i paliw samochodowych dla klientów... głównie Gospodarstw Domowych i Prywatnych Firm w tym również zajmujących się Rolnictwem... i tego właśnie Rząd PIS nie chce... lepszego życia dla Polaków !!! 

Również Ministerstwo Energii chce zmodernizować Polski Sektor Energetyczny. Żeby ograniczyć emisję CO2 o 45% do 2040r.... czyli w ciągu najbliższych 20 lat. Ministerstwo potrzebuje na ten cel ok. 140 miliardów EUR ( 588 miliardów PLN). Jednak o ile wzrosną w tym czasie ceny prądu dla odbiorców oraz koszty ogrzewania budynków Ministerstwo nie podaje. Ale możecie porównać te plany Ministerstwa Energii z ofertą Fundacji im. Nikoli Tesli, która zakłada: do 2035r (w ciągu nadchodzących 15 lat) za 120 miliardów PLN - 100% likwidacji CO2 w Energetyce przy jednoczesnym obniżeniu cen prądu dla klientów o 50% oraz kosztów ogrzewania budynków o co najmniej 70%... w porównaniu do obecnych cen.

I jeszcze kilka wyliczeń. Polska rocznie zużywa ok. 170 TWh prądu, za który trzeba oczywiście zapłacić ale nie tylko cenę prądu ale również 23% VAT. Biorąc pod uwagę obecne ceny prądu wraz z kosztami przesyłu oraz ceny po obniżeniu ich o 50%... w kieszeniach Polaków zostałoby ok. 104 miliardy PLN rocznie w tym oczywiście wliczono podatek VAT, którego nie trzeba będzie zapłacić. Wiadomo... od niższej ceny prądu – płaci się niższy VAT. Ale w tym właśnie jest problem – Rząd straciłby ok. 19,5 miliarda PLN w budżecie. Jeśli chodzi o ogrzewanie budynków... dla Polaków byłoby jeszcze lepiej niż z prądem... zapłaciliby 3 razy mniej za ciepło i oczywiście niższy VAT. W ich kieszeniach zostałoby ok. 320 miliardów PLN rocznie. A więc w sumie z prądem oszczędności wyniosłyby ok. 11 157 złotych rocznie na głowę każdego Polaka - czyli 930 zł/miesięcznie - na każdego emeryta i dziecko również. 

O ile spadłyby ceny w sklepach z tytułu obniżenia cen prądu i ciepła, i o ile więcej Polacy mogliby kupić za swoje zarobione pieniądze trudno jest oszacować ale zapewne z 600-700 zł miesięcznie na osobę by się nazbierało. Jednak teraz wiecie już wszystko... dlaczego działania Rządu w dziedzinie nowych Elektrowni OZE są tylko "pozorne" i dlaczego Rząd nie chce obniżenia cen energii i ciepła dla Polaków. Gdy prąd i ciepło tanieje zyskują Polacy i ich rodziny.Tanieje wszystko w sklepach i płacą też niższy podatek VAT - gdy drożeje - odwrotnie. Rząd ma wtedy więcej pieniędzy w budżecie z VAT  na wysokie premie dla ministrów i partyjnych kolesi za "dobrą robotę" - okradania Polaków z pieniędzy na grube miliardy. 

Zresztą...  poczytajcie sobie więcej na te wszystkie tematy, które tutaj poruszyłem. W załączonym "Pliku do Pobrania" 
Do Premiera RP + Prezydenta RP.... jest dużo więcej informacji, niż tutaj. Chyba się trochę wkurzyłem przy pisaniu tego tekstu o działaniach polskiego rządu i prezydenta - może nawet bardziej niż trochę. Mam po porostu dość tej całej 
 Partyjnej Hołoty żeby nie powiedzieć Partyjnej Mafii, która rządzi tym krajem !!!

A tak poza tym... fajnie by było gdyby kiedyś Polski Rząd ogłosił przetarg publiczny (na wniosek Sejmu lub Senatu) na to: "Kto obniży w Polsce ceny prądu, koszty ogrzewania budynków, zlikwiduje smog w miastach czy obniży w Polsce ceny paliw samochodowych". W ofertach koniecznie trzeba byłoby podać cenę (ile to przedsięwzięcie będzie kosztowało)... przecież Rząd musi wiedzieć ile za to będzie musiał zapłacić...  i oczywiście tzw. Studium Wykonalności - czyli w jakim czasie te prace oferent mógłby wykonać ? W przetargu mogłyby wziąć udział również Państwowe Firmy Energetyczne i Paliwowe ale oferty z terminem wykonania w "przyszłym stuleciu" lub "wtedy gdy zabraknie paliw kopalnych na Ziemi" czyli węgla, ropy czy gazu... ewentualnie - "gdy spali się już wszystkie drzewa w Polsce"... byłyby oczywiście odrzucane. 

Mądrym pomysłem byłby też  Konkurs Publiczny na wzór zachodnich konkursów, które organizują Rządy Francji czy Niemiec we współpracy z Dużymi Prywatnymi Koncernami: Na nowe ekologiczne rozwiązania w Energetyce, Motoryzacji czy Lotnictwie, które można zastosować w praktyce. Konkurs jest ogłaszany raz w roku a osoby prywatne (fizyczne)
wygrywają w takim konkursie kwotę 250 000 EUR (ponad 1 milion PLN) i to za sam pomysł (koncepcję) - gotowe technologie kosztują miliardy, w których autor ma oczywiście udziały w zyskach ze sprzedaży - prawa autorskie. A nie tylko sam Dyplom Uznania podpisany przez Ministra A. Macierewicza i najniższe wynagrodzenie za pracę (2 000 złotych miesięcznie brutto) na czas trwania projektu... jak to ma miejsce w konkursach MON, za którym stoi Polska Grupa Zbrojeniowa lub konkurs Grupy Energetycznej TAURON - gdzie nagroda główna wynosiła 5 000 PLN. Z czym do ludzi ? Wynalazcy... nie bierzcie nawet udziału w tych konkursach Państwowych Firm... uciekajcie za granicę !!!! 
I na zakończenie tematów związanych z „polityką” rządową PIS trochę o podatku VAT i tzw. "kreatywnej" księgowości Premiera Morawieckiego... o czym już pisałem w zakładce "Proste Przykłady"... W 2017 roku Rząd odnotował wzrost przychodów z podatku VAT i uznał to jako swój sukces. To jest nieprawda... gdyż jest to wynikiem wzrostu cen w Polsce za ich kadencji. Prosty przykład jeśli coś kosztowało 2 zł podatek VAT 23% wynosił 46 gr, a gdy teraz kosztuje 3 zł, to podatek wyniesie 69 gr - wzrost o równe 50% Sami policzcie. Więc ten "sukces" rządu był wynikiem dużego wzrostu cen w Polce za kadencji PIS, a nie "uszczelnienia" systemu podatkowego. Skutek: Polacy coraz mniej mogą kupić za swoje zarobione pieniądze i coraz więcej ludzi wychodzi na ulicę bo nie mają za co żyć. Gdy jeszcze podrożeje w Polsce prąd dla firm o 70% - dla Polaków będzie jeszcze gorzej (wszystko podrożeje – woda, chleb, leki..) ale pieniędzy z VAT – Rząd będzie miał jeszcze więcej. Nie musi więc podnosić podatków bo już to zrobił. Nie wiedzą tylko jak to się stało, że mają więcej pieniędzy w budżecie ? Myślą, że zabrali 200 miliardów PLN  "Mafiom Vatowskim"... a tak naprawdę zabrali pieniądze Uczciwym Polakom....  "niewidzialnym" podatkiem !!! Ciekawe na kogo tym razem będą chcieli zwalić winę ?

Za kadencji PIS ( w ciągu ostatnich trzech lat) nasze rachunki za wodę wzrosły o 56%, za prąd o 65 %, koszt gazu wzrósł o 73 %, a wywozu nieczystości nawet o 93 %; Jednak niechlubne pierwsze miejsce na tej liście zajmują rachunki za energię cieplną - są one wyższe o 188% a koszty życia wzrosły o ponad 60%..... 3 lata temu wystarczyło na przeżycie 976 zł a teraz potrzeba 1572 zł - różnica wynosi 596 zł. Tak więc... PIS zabiera dla każdego Polaka w tym dla każdego, emeryta, rencisty, dziecka i jego rodziców oraz osób pracujących - 596 złotych miesięcznie - a "oddaje" 500 zł na dziecko i trzynastą emeryturę w wysokości 96,66 zł miesięcznie brutto - minus podatek. O ile wzrosły ceny w sklepach i ceny różnych usług w Polsce w stosunku do 2015 r Krajowy Rejestr Długów nie podaje... ale chleb kosztował 1,2 zł a teraz 2,5 zł czyli o 120%. Faktem więc jest to, że PIS swoją "polityką" najpierw doprowadza Polaków do nędzy... można powiedzieć, że ich okrada... a następnie udaje, że im pomaga. To jest oszustwo... a dalsze kontynuowanie "polityki" PIS doprowadzi Polaków do jeszcze większej nędzy !!! 

PIS na czele z Prezesem i Premierem... nie zdają sobie sprawy z tego, że każde podniesienie płacy minimalnej dla pracowników oraz podnoszenie składek ZUS skutkuje przede wszystkim tym, że firmy te podwyżki wliczają w cenę swoich usług i wyrobów. Podobnie jak w przypadku podwyżek cen prądu, ogrzewania czy innych kosztów... w tym również wyższych podatków. Co skutkuje tym, że wszystko w Polsce drożeje a ludzie coraz mniej mogą za swoje pieniądze kupić. Co prawda Rząd "niby" jeszcze nie podniósł ceny prądu ale podniósł dwukrotnie koszty dostawy prądu do odbiorców 
tzw. Koszty Przesyłu. Na jedno wyszło... podwyżki, to podwyżki i polskie wyroby drożeją. Nie sprzeda się więc drogich polskich towarów za granicą gdyż konkurencja będzie miała tańsze. Dlatego polscy producenci odnotują mniejszą sprzedaż a co za tym idzie nie będzie żadnego wzrostu gospodarczego (na co liczy Rząd) gdyż niższa sprzedaż  będzie skutkowała tym, że polskie firmy zaczną ograniczać produkcję i zwalniać pracowników. Zwiększy się  bezrobocie i oczywiście emigracja Polaków za granicę. Bo tam będą mieli nie tylko wyższe zarobki... ale przede wszystkim tańsze życie. PIS działa więc na szkodę wszystkich Polskich Firm i wszystkich Polaków... a szczególnie tych pracujących. Mają pracować na "miskę ryżu" bo niedługo... na tyle im tylko starczy !!! 
* Wyrażam zgodę na publikację w dowolnych mediach pism zamieszczonych w załączniku, które zostały skierowanych do Premiera RP - Mateusz Morawieckiego i Prezydenta RP - Andrzeja Dudy  i zostały "rozpatrzone" bez odpowiedzi. Mam nadzieję, że Rząd (służby specjalne) nie zablokują dostępu do strony internetowej fundacji. Lepiej niech tego nie robią ... fundacja posiada wystarczająco dużo kopii zapasowych tych stron żeby opublikować je w Internecie czy innych mediach.

Mariusz Najda

Pobierz pliki

OFERTA DLA INWESTORÓW.
Fundacja im. Nikoli Tesli poszukuje inwestora lub grupy prywatnych inwestorów (mile widziani inwestorzy z Polski) w celu utworzenia Polskiej Grupy Energetycznej OZE, która by się zajęła obniżeniem cen energii elektrycznej w Polsce o co najmniej 50% oraz kosztów ogrzewania budynków o co najmniej 70%. Stosując elektryczną metodę ogrzewania budynków za pomocą grzałek elektrycznych, przy której to metodzie występuje Zero Smogu czyli całkowity brak emisji do atmosfery rakotwórczych substancji i CO2, który jest wynikiem spalania węgla, ropy, gazu czy dowolnych biopaliw. Nowa Grupa Kapitałowa OZE mogłaby uzyskać wymienione cele w ciągu 15 lat bez pomocy Rządu albo 10 lat z jego pomocą.
Niestety tej pomocy Rządu nie ma i nie będzie a przez 5 lat Polska Gospodarka i Klienci Indywidualni stracą Biliony PLN. Warto dodać, że te działania wpisują się idealnie w inicjatywę Zygmunta Solorz-Żaka pod nazwą "Czysta Polska". 

Fundacja im. Nikoli Tesli posiada w ofercie dwa rodzaje Ekologicznych Elektrowni: Elektrownie Wodne oraz Elektrownie Elektromagnetyczne (wysokonapięciowe), które uzyskują napięcie milionów Volt. Można je nazwać Elektrowniami Tesli gdyż to właśnie Nikola Tesla blisko 100 lat temu jako pierwszy pracował nad wysokimi napięciami i ich wykorzystaniem w technice oraz energetyce. A jeśli chodzi o zaspokojenie potrzeb Energetycznych oraz Ciepłowniczych całej Polski ( w tym małych miast i wsi) wystarczyłoby 100-120 Elektrowni Wodnych o mocy 120-160 MW w cenie ok 520 - 550 milionów PLN (netto+VAT), które zastąpiłyby w Energetyce 55 Elektrociepłowni Węglowych czy Gazowych funkcjonujących obecnie w Polsce (które ogrzewają tylko duże miasta) lub 15 -17 Elektrowni Tesli w cenie podobnej do Elektrowni Wodnej tj. około 500 milionów PLN. 

* I jeszcze małe wyjaśnienie dotyczące Elektrowni Tesli. Mimo, że mocą dorównują one dla Elektrowni Jądrowych i są dla nich lepszą alternatywą gdyż są dużo tańsze i mają niskie koszty eksploatacji ponieważ nie używają żadnych paliw a co za tym idzie nie "produkują" żadnych odpadów radioaktywnych, popiołów, sadzy ani spalin... nie grożą też wybuchem czy zanieczyszczeniem środowiska w przypadku jakiejś awarii ale....niestety mają jedną "wadę" - nie da się ich instalować w terenie zabudowanym. Zakłócają one bowiem pracę urządzeń RTV, telefonów komórkowych, komputerów itp. w obrębie kilku kilometrów a w bliskiej odległości (kilkaset metrów) niszczą elektronikę w tych urządzeniach. Wewnątrz Elektrowni jest bezpiecznie. Wymaga to jednak utworzenia tzw "Strefy Bezpieczeństwa" a co za tym idzie bezpieczniej jest je stawiać poza terenem zabudowanym lub na Pustyniach.  W związku z tym niniejsza Oferta dotyczy tylko Elektrowni Wodnych, które można stawiać na dowolnych rzekach w Polsce - nawet w miejscach "Natura 2000" czyli Parkach Narodowych np. Narwiański czy Biebrzański. Jest to tym bardziej wskazane z tego powodu, że mieszkańcy mieszkający w okolicach Parków Narodowych mają obowiązek stosowania "niskoemisyjnych" metod grzewczych. 

Gdyby jednak kiedyś miał powstać Polski Ośrodek Lotów Kosmicznych (w co wątpię) na bazie Antygrawitacyjnych (elektrycznych) Obiektów Latających wtedy nie tylko ten Ośrodek ale też każde Lotnisko w Województwie powinno taką Elektrownię Tesli posiadać. Mamy 15 Województw w tym Stołeczne Warszawskie, z którego startowałyby duże obiekty więc 15 Elektrowni będzie potrzeba. Oprócz tego, że Elektrownia dostarczałaby prąd na potrzeby własne Lotniska do
rozruchu przed startem Obiektów Latających to jeszcze Lotnisko mogłyby tani prąd sprzedawać do Sieci Energetycznej. Tym to sposobem pokryłyby nie tylko koszty lotniska (ogrzewanie budynków i zasilanie urządzeń biurowych czy kontroli lotów ) ale też wynagrodzenia personelu naziemnego stąd bilety lotnicze byłyby bardzo tanie podobnie jak wycieczki na Księżyc. Na zagranicznych lotniskach musiałoby być podobnie - przecież te obiekty muszą gdzieś lądować i ponownie startować. Co prawda  Elektrownie Tesli produkują Prąd Stały (Edison) a nie Zmienny (Tesla), który mamy w domach... ale to żaden problem "zamienić" go na zmienny za pomocą tzw. Falowników i przesyłać go do odbiorców - nawet na duże odległości. Można więc powiedzieć, że te Elektrownie pogodziły ze sobą dwóch znanych wynalazców - Teslę i Edisona.     

*Warto też wiedzieć, że Elektrownia Węglowa w Pelplinie o mocy cieplnej 1600 MW (moc kotłów parowych 2x800 MW) oraz mocy elektrycznej blisko 200 MW (moc prądnic elektrycznych), którą postawiła Firma Kulczyk Investments (Polenergia S.A.) kosztowała 17 Miliardów PLN . Za te pieniądze można postawić ponad 30 nowych elektrowni OZE na rz. Wiśle o łącznej mocy blisko 4 800 MW  (prawie 24 razy więcej) wraz z Lokalnymi Sieciami Energetycznymi. Elektrownie można stawiać co 2-3 kilometry a koszty Lokalnej Sieci Energetycznej i Grzewczej nie przekroczą ceny Elektrowni. 

Dodatkowo w okresie letnim można wykorzystać Elektrownie dla potrzeb Rolnictwa i Żeglugi Śródlądowej - poprzez utrzymanie poziomu rzek na stałym średnim poziomie i nawadniania pól w okresie suszy. Konstrukcja Elektrowni to umożliwia. O tanim prądzie dla Rolników i różnych Przetwórni czy o tanim przechowywaniu płodów rolnych w chłodniach też warto wspomnieć... na wiosnę ceny warzyw i owoców nie byłyby tak wysokie jak obecnie. O tanim i nieszkodliwym paliwie do traktorów i kombajnów oraz tanim i ekologicznym podgrzewaniu budynków już nie wspominam.
* Niestety już 2017r Rząd PIS zablokował w całej Polsce wszystkie dotacje (fundusze unijne) dla prywatnych firm na budowę nowych elektrowni OZE w Urzędach Marszałkowskich - Regionalne Programy Operacyjne. Stąd nie wykorzystał na ten cel 33 miliardy EUR (123 miliardy PLN) w całej Polsce. Wcześniej można było uzyskać dofinansowanie do 85% kosztów inwestycji na małe elektrownie o mocy do 500 kW, a na większe niestety nie. Na duże Elektrownie są dostępne tylko kredyty. Jednak fundacje ani żadne nowo powstałe spółki nie mają możliwości wzięcia kredytu w Banku gdyż nie mają obrotów a co za tym idzie nie mają tzw. zdolności kredytowej. Stąd kredyty są... ale tak naprawdę ich nie ma. Ponadto... Gildie Aniołów Biznesy w Polsce nie dysponują tak dużymi kwotami na inwestycje (max. 2 miliony PLN) Dlatego fundacja poszukuje inwestorów własnym staraniem gdyż na pomoc Polskiego Rządu liczyć nie może.

Chyba nie muszę dodawać, że już za połowę tej kwoty, którą zablokował PIS w funduszach unijnych (123 miliardy PLN) czyli 60- 70 miliardów PLN można spokojnie wybudować ponad 120 Elektrowni Wodnych czyli tyle ile jest potrzeba na zaspokojenie potrzeb całej Polskiej Gospodarki i Prywatnych Odbiorców w tanią energię elektryczną i tanie ogrzewanie budynków. I to przy Całkowicie Zerowej emisji CO2. Drugą połowę można przeznaczyć na Lokalne Sieci Energetyczne i montaż grzałek elektrycznych w systemach grzewczych budynków. Grzałki Elektryczne zamontowane przy piecu (w rurze z wodą odchodzącej od pieca) będą kosztowały 5 - 6 razy taniej niż wymiana pieca i na dodatek można jeszcze dostać 80% dofinansowania. Stary piec może zostać i służyć do awaryjnego podgrzewania budynku w sytuacji gdyby zabrakło prądu co jednak naraziłoby użytkownika na ogrzewanie o 80% droższe niż ogrzewanie elektryczne. 

Wynika to z prostego faktu, że piece ogniowe na dowolne paliwo takie jak węgiel, ropa, gaz czy drewno mają sprawność na poziomie ok. 30%. Oznacza to, że tylko 30% ciepła z paleniska dostaje się do wody, którą podgrzewamy a 70% ucieka przez komin. W przypadku grzałek elektrycznych ta sprawność wynosi prawie 100 % gdyż są umieszczone bezpośrednio w wodzie. Stąd taki piec "ogniowy" o mocy np. 10 kW można zastąpić grzałkami o mocy 3-4 kW. Które nie dość, że są tańsze (300 - 400 zł) niż piec, który kosztuje kilka tysięcy, to jeszcze właściciel budynku nie będzie musiał kupować opału, który cały czas drożeje. Gdy jeszcze użyje prądu z Elektrowni Wodnej, którą będzie miał "za płotem", a nie z Elektrowni Węglowej wraz z wysokimi "kosztami przesyłu" gdyż trzeba ten prąd "przetransportować" z południa Polski... oszczędzi 80% kosztów ogrzewania. Ogrzanie domu o powierzchni 120-150 m2 wraz z ciepłą wodą w kranie nie powinno przekroczyć 120 zł/miesięcznie. Z mieszkaniami w blokach byłoby podobnie - lokal 50 m2 - 50 zł/miesięcznie, ale tylko zimą. Przecież latem nie ogrzewamy budynków - co najwyżej grzejemy wodę w kranach i chłodzimy pomieszczenia. Ale i tak to będzie tańsze ze względu na tani prąd. 

Więcej na te tematy można przeczytać w "Ofercie dla Samorządów - Klastry Energetyczne", która jest dostępny poniżej.    

Nie będę ukrywał, że wielu prywatnych inwestorów obawia się tego, że Rząd (PIS) pod jakimś pretekstem.... zablokuje również budowę Elektrowni Wodnych podobnie jak to zrobił z budową Farm Wiatrowych czy Paneli Słonecznych. Przecież będą konkurencją dla drogich Państwowych Grup Energetycznych a rzeki w Polsce są państwowe. Podlegają one pod zarząd "Wód Polskich", którymi zarządza Rząd. Wyjątek stanowią odcinki rzek, które przepływają przez polskie miasta, które to odcinki są pod zarządem Samorządów i to one wydają pozwolenie na budowę oraz rzeki graniczne takie jak Odra gdzie pozwolenie na postawienie Elektrowni Wodnej należy konsultować ze stroną Niemiecką. Tu polski rząd będzie miał niewiele do powiedzenia tym bardziej gdy Elektrownia będzie stała przy brzegu niemieckim a odbiorcami taniego prądu będą klienci i z Niemiec, i z Polski. 

Więc pieniądze inwestorów będą bardzo bezpieczne i nie będą zagrożone przez "Lobby Państwowych Firm Węglowych", które reprezentuje w polskim Sejmie PIS i oczywiście Rząd chroniący interesy tych Spółek. Na dodatek Samorządy dysponują dotacjami z Unii - stąd nie będą potrzebowały pieniędzy z budżetu, które "łaskawie" Rząd im da. A jeżeli te Elektrownie Wodne będą stawiane na rzekach niemieckich takich jak Ren, Dunaj czy Łaba... pieniądze inwestorów będą jeszcze bardziej bezpieczne !!! Jest to tym bardziej wskazane z jednego powodu w Polsce nie można sprzedawać ludziom 
Prądu  tylko Ciepło a PIS nie chce zmienić tego zapisu w ustawie o OZE a gdy ma w Parlamencie większość to tym bardziej. W związku z tym Polacy ani Firmy nie mogą kupować taniego prądu bezpośrednio od Elektrowni OZE tylko za pośrednictwem Państwowych Grup Energetycznych, które kupują od Prywatnych Elektrowni tanio... a sprzedają 3-4 razy drożej. Nigdzie w Europie takich Durnych przepisów nie ma - ale w "Polsce... Jest, jak Jest". Można te przepisy "obejść" i to w prosty sposób... trzeba tylko wiedzieć jak... ale i tak bez pomocy Samorządów się nie da. Mam tylko nadzieję, że Samorządy nie boją się Rządu PIS i zechcą pomóc swoim mieszkańcom i firmom działającym na ich terenie.
UWAGA: W związku z tym, że Fundacja im. Nikoli Tesli jest całkowicie przeciwna polityce "prowęglowej" i ekonomicznej obecnego Rządu PIS, dlatego - nie podejmie żadnej współpracy z firmami, które posiadającą chociaż minimalne udziały Skarbu Państwa (nie mylić ze spółkami z udziałem Samorządów) ani z Samorządami, w których Prezydentami Miast są działacze Prawa i Sprawiedliwości lub stanowią oni większość w Radach Miasta. Niech im Prezes i Premier dostarczają  tani prąd, obniżają koszty ogrzewania budynków co raz droższym polskim węglem oraz likwidują smog w miastach, który się pojawia po jego spaleniu - chyba, że złożą swoje legitymacje partyjne. Jest to forma protestu Fundacji oraz bojkotu Antyspołecznej oraz Antyekologicznej polityki tej partii. 

Mam jednak nadzieję, że w szeregach PIS istnieją jeszcze mądrzy Posłowie potrafiący samodzielnie myśleć... którym zależy na niezależności Polskiej Gospodarki od paliw kopalnych takich jak ropa i gaz, które musimy importować... na obniżeniu cen energii elektrycznej w Polsce a także na obniżeniu kosztów ogrzewania budynków, cen w sklepach oraz tanim i szybkim zlikwidowaniu smogu w polskich miastach... co przyniesie bardzo duże korzyści dla Polaków i Polskiej Gospodarki. 
Jeżeli mądrzy Posłowie w PIS istnieją... powinni jak najszybciej opuścić szeregi tej partii i przejść na stronę Opozycji lub zostać Posłami Niezależnymi. Jeżeli tego nie zrobią to znaczy, że: Nie chcą dobrobytu dla Polaków i chcą żeby Polacy żyli w nędzy... gdyż do tego właśnie prowadzi "polityka" Prezesa i Premiera polegająca na  wprowadzaniu wysokich "ukrytych podatków"... jest oparta na dziwnych założeniach ekonomicznych i społecznych oraz na bardzo drogiej Energetyce opartej na drogim węglu oraz innych paliwach, które musimy kupować za zagranicą za ogromne pieniądze. Nie przykładajcie do  tego wszystkiego ręki !!! 

Fundacja będzie chciała uzyskać poparcie od nowo wybranych Posłów i Senatorów Opozycji, a także Posłów PIS w celu uzyskania Większości Parlamentarnej dla swoich rozwiązań w dziedzinie Ekonomii Społecznej i Polityki Fiskalnej, które rozwiążą wiele problemów społecznych (w tym niskich emerytur i likwidację podatku od osób fizycznych oraz wielu innych - o czym można przeczytać na poprzednich stronach)... oraz rozwiązań w dziedzinie Energetyki Odnawialnej, która wpłynie korzystnie na życie Polaków i Całej Polskiej Gospodarki. Jeżeli fundacja takiego poparcia nie uzyska przeniesie swoją działalność do Niemiec lub innego kraju Unii Europejskiej. Będzie to bowiem oznaczało, że Posłowie Opozycji podobnie jak Posłowie PIS... chcą żeby Polacy żyli w nędzy i są zwolennikami Gospodarki opartej na węglu i innych paliwach kopalnych... czyli są przeciwnikami Niezależności Energetycznej Polski i działają na szkodę wszystkich Polskich Firm i wszystkich Polaków.... oraz to, że nie mają zamiaru likwidować skutków Ocieplenia Klimatu.

Decyzja fundacji o przeniesieniu swojej działalności za granicę będzie podyktowana z dwóch powodów. Po pierwsze rządzą w tych krajach mądrzejsi Politycy, którzy nie tylko dbają o Dobro Obywateli czy Ekologię ale przede wszystkim dbają o Własne Gospodarki i Własnych Przedsiębiorców, o której to Gospodarce większość polskich polityków ma mgliste pojęcie a prowadzenie Dzialalności Gospodarczej znają tylko z teorii - a szczególnie PIS, który dba tylko o Firmy Państwowe choć ich wyroby są drogie, tandetne i mało konkurencyjne w stosunku do innych producentów dostępnych na rynku. A drugim powodem będzie właśnie to, że istnieją w tych krajach Prywatne... a nie Państwowe... Spółki Energetyczne, Lotnicze, Motoryzacyjne czy Zbrojeniowe, z którymi fundacja bez problemów się dogada gdyż w przeciwieństwie do Rządu PIS i Firm Państwowych... są one zainteresowane nowymi technologiami, które poprawiają  konkurencyjność ich wyrobów a ludzie chętniej chcą ich wyroby kupować... i w Kraju, i za Granicą. Fundacja po prostu nie chce spędzić kolejnych 10 lat na jałową korespondencję z polskimi Urzędnikami Państwowymi, którzy o Gospodarce i Ekonomii... nie mają zielonego pojęcia.

W związku z powyższym pismem z dniu 11 listopada 2019 - "List Otwarty" - Fundacja zwróciła się do Posłów i Senatorów z zapytaniem - Czy chcą w Polsce: Obniżenia cen energii elektrycznej  - Obniżenia kosztów ogrzewania budynków - Obniżenia cen paliw samochodowych  do 30-50 groszy za litr - Szybkiej likwidacji smogu w polskich miastach i poprawy zdrowia Polaków - Niezależności Polskiej Gospodarki od zagranicznych paliw kopalnych takich jak ropa, węgiel i gaz. Zapytanie ma formę imiennej ankiety (deklaracji).. a Posłowie i Senatorowie mają czas na złożenie tych deklaracji do dnia 30 grudnia 2019r. Wyniki „ankiety” zostaną podane przez Fundację do publicznej wiadomości. Przecież Polacy powinni wiedzieć co ci Posłowie i Senatorowie zamierzają w czasie swojej kadencji robić. A może są dla nich inne ważniejsze sprawy... niż lepsze życie dla Polaków. Ciekawe jakie - może partyjne ? Pismo (List Otwarty) w załączeniu.

Pobierz pliki

Pomimo tych wszystkich trudności, które fundacja napotyka w Polsce ze strony Rządu PIS... pierwszą nowego typu Elektrownię Wodną fundacja planuje postawić w Krakowie, a następnie w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu i Szczecinie. Tani prąd można wykorzystać do zasilania i ogrzewania Szpitali, Szkół, Przedszkoli, Urzędów oraz Osiedli Mieszkaniowych a także zasilanie linii tramwajowych, metra i oświetlenia ulic co przyniesie bardzo duże oszczędności w budżetach gmin liczone w Setkach Milionów PLN rocznie. Budowa kolejnych elektrowni ułatwi też gminom pozyskiwanie inwestorów poprzez tworzenie w obrębie elektrowni Stref Ekonomicznych dla Przedsiębiorców. Niskie koszty energii elektrycznej i ogrzewania budynków będą bardzo atrakcyjną ofertą dla inwestorów - znacznie obniżą koszty produkcji

Podobnie będzie w przypadku już istniejących zakładów produkcyjnych czy usługowych takich jak Ciepłownie Miejskie czy PKP gdzie Elektrownie Wodne można stawiać pod każdym mostem kolejowym, który biegnie nad rzeką i zasilać tanim prądem sieć trakcyjną. Będzie to skutkowało nie tylko obniżeniem cen wyrobów czy usług dla klientów w postaci niższych cen biletów czy ciepła ale też podniesieniem wynagrodzeń pracowników i nowymi miejscami pracy lub utrzymaniem obecnego zatrudnienia w przypadku upadających zakładów o Dużym Zużyciu Energii takich jak np. Huta w Krakowie, która może postawić sobie Elektrownię Wodną na potrzeby własne zakładu i 1200 osób nie zostanie zwolnionych.

*** I to jest bardzo ważne... Elektrownie Wodne gwarantują stałość dostaw prądu do odbiorców w przeciwieństwie do Wiatraków (nie ma wiatru nie ma prądu) czy Paneli Słonecznych, które w nocy przecież nie produkują prądu a zwłaszcza zimą gdy dni są krótkie i potrzebujemy wtedy więcej ciepła do ogrzewania... rzeki płyną przez Cały Rok... pod lodem również. Ponadto... w Okresie Grzewczym (okres jesienno-zimowy) rzeki mają większy przepływ ze względu na duże opady atmosferyczne. Stąd Elektrownie więcej prądu mogą wytworzyć niż w okresie letnim gdzie występują susze. Dodatkowo ceny energii dla odbiorców będą bardzo stabilne gdyż nie będą zależne od wzrostu cen paliw takich jak węgiel, ropa, gaz czy inne paliwa... przecież elektrownie nie będą ich używać. Ponadto... Wiatraki i Panele Słoneczne nie nadają się do zasilania Zakładów o ciągłej (całodobowej) produkcji czy usługach. Nie zatrzyma się przecież pociągu w polu lub nie wygasi pieca hutniczego... po to żeby czekać, aż wzejdzie Słońce lub zawieje wiatr żeby mieć znowu prąd.

*Jeśli chodzi o koszty budowy elektrowni - są one bardzo niskie ponieważ Elektrownie są wykonane w formie lekkiej konstrukcji metalowej. W związku z tym koszty inwestycji zwrócą się już po 1 roku pracy elektrowni. Tak szybkiego zwrotu kosztów inwestycji nie ma żadna spółka na Giełdzie. A jako ciekawostkę warto dodać, że Balon wypełniony powietrzem ma mniejszą siłę nacisku (ciężar) niż wypełniony wodą. Żeby to sprawdzić wystarczy taki balon zrzucić z wysokości. Stąd Elektrownie Wodne będą zawsze miały większą moc niż Elektrownie Wiatrakowe gdyż woda w rzece mimo mniejszej prędkości będzie prawie 1000 razy silniej naciskać na łopaty dowolnej turbiny niż wiatr z siłą huraganu.
Ponadto Fundacja posiada długą listę Polskich Firm, które mogłyby się zająć:
  1. Zaprojektowaniem Elektrowni - każda elektrownia wymaga oddzielnego projektu i uzyskania pozwoleń budowlanych. Przygotowanie dokumentacji technicznej, budowlanej i energetycznej oraz uzyskanie pozwoleń potrwa do 12 m-cy.
  2. Wykonaniem wszystkich elementów elektrowni - konstrukcje metalowe, prądnice, przekładnie mechaniczne, instalacje energetyczne, automatyka i sterowanie (wykonane pod konkretne zamówienie) – zajęłoby kolejnych 12 miesięcy. 
  3. Postawieniem i obsługą Elektrowni – transport gotowych elementów na teren budowy, ich montaż  na rzece plus rozruch próbnym elektrowni  wraz z podłączeniem do Lokalnej Sieci Energetycznej zajmie łącznie do 6 miesięcy. Bieżącą konserwacją elektrowni w postaci okresowych przeglądów i naprawami gwarancyjnymi i pogwarancyjnymi - zajęłyby się oczywiście firmy produkujące elementy elektrowni. 

*Niektóre prace można prowadzić równolegle (uzyskiwanie pozwoleń i produkcja elementów elektrowni), co skróci czas realizacji inwestycji nawet do 2 lat. Niestety ze względu na duże zapotrzebowanie rynku i ograniczone moce przerobowe Firm wykonujących elementy elektrowni, nie wszystkie inwestycje zostaną przyjęte do natychmiastowej realizacji. Po prostu te firmy realizują już zamówienia dla różnych innych klientów (mają podpisane wieloletnie umowy) i żeby wziąć udział w przetargach, które są wymagane w Projektach Unijnych... tylko jedną Elektrownię rocznie mogą wyprodukować. 
Mało... gdyż potrzeba by było co najmniej 20 rocznie, żeby w ciągu 5 lat postawić 100 Elektrowni... i zaspokoić potrzeby całej Polski.... ale na początek tyle musi wystarczyć.

Warto dodać, że Nowego Typu Elektrownie Wodne są oparte na turbinach wodnych, które się nazywają Koła Wodne Podsiębierne - Koło Młyńskie zanurzone w płynącej rzece. Choć są to turbiny znane od tysięcy lat i na dodatek są jedynymi turbinami w technice, które są bezpieczne dla flory i fauny rzecznej (kręcą się z prędkością płynącej wody w rzece) nigdy nie zostały opracowane naukowo przez żadne Światowe Instytuty Badawcze. Choć są proste w budowie, tanie w produkcji, niezawodne i sprawdzone w Młynach... nie znalazły zastosowania w Energetyce. 

W związku z tym Fundacja... a właściwie grupa osób... dokonała stosownych badań w celu wykorzystania tych turbin w Energetyce. Na podstawie tych doświadczeń i testów jasno wynika, że sprawność Kół Wodnych Podsiębiernych.... a właściwie Zestawu tych Turbin (dwa Koła Młyńskie ustawione jedno za drugim) jest wyższa niż wszelkich innych turbin wodnych dostępnych na rynku. Na marginesie warto dodać, że jeśli chodzi o Elektrownie na rzece Wiśle - jedna taka Elektrownia będzie się składała z około 20 Kół Młyńskich o średnicy od 9 do 12 metrów, które będą napędzać Zestaw Prądnic. W związku z powyższym Elektrownie posiadają pozytywną opinię Wydziału Ochrony Środowiska, a że nie wymagają piętrzenia wody w rzece (stawiania zapór i jazów) pozwala to na szybkie uzyskiwanie Pozwoleń na Budowę.

Innowacyjne Elektrownie są nieopatentowanym wynalazkiem (wzorem użytkowym) w konstrukcji których zastosowano kilka nowatorskich rozwiązań technicznych i procesów technologicznych, a kształt oraz wielkości poszczególnych elementów elektrowni opracowano na podstawie własnych badań, które nie są nigdzie indziej dostępne ani powszechnie znane. Wyniki tych badań są bardzo ważne i użyteczne nie tylko w kwestiach projektowania elektrowni i wyliczania mocy elektrowni ale przede wszystkim będą miały one wpływ na ich prawidłową i niezawodną pracę w trakcie ich użytkowania.

* W załączeniu Oferta dla Samorządów miasta Kraków, Warszawa, Gdańsk, Poznań, Wrocław, Szczecin z dn. 29.10.2018r. 
A teraz zapraszam do "starej części" zakładki pt. Ekologia 
Ta część jest trochę skrócona o elektryczne podgrzewanie budynków w oparciu o tanie Jonowe Grzałki Elektryczne, na które przysługiwałaby 20 letnia gwarancja oraz koncepcję Nowego Typu Elektrowni Wodnych opartych na turbinach wodnych nazywanych potocznie "Kołami Młyńskimi". Dlatego opis Nowych Elektrowni Rzecznych został usunięty z tej strony podobnie jak Grzałek Jonowych ... gdyż nie są już one "koncepcją" lecz "Nowym Produktem na Rynku". W związku z tym, że nie będzie 2 takich samych Elektrowni i każdą trzeba wyliczać i projektować oddzielnie - podstawowe dane, (wyniki badań), które są niezbędne do jej zaprojektowania a następnie wykonania w oparciu nowe rozwiązania techniczne zostały objęte Tajemnicą Handlową. Wszystkie te poufne informacje nazywają się ogólnie "know-how" - całokształt wiadomości, czyli fachowej wiedzy oraz doświadczeń w zakresie technologii i procesu produkcyjnego dla określonego wyrobu czy usługi... podobnie jak w przypadku napoju Coca-Cola. Nikt nie wie jak się produkuje Coca-Colę i jaki ma skład chemiczny (z czego ją się robi) gdyż nigdy nie został on opatentowany. Na butelkach i puszkach też tego nie przeczytacie. 

Więcej na tematy "know-how" dostarczy plik dotyczący umów tzw. Franczyzy zawieranych między firmą a wynalazcą.

Pobierz pliki

Na pewno tego nie wiecie - ale z zawodu jestem Energetykiem - stąd nie straszne mi są Wysokie Napięcia. Zresztą mam jeszcze kilka innych zawodów wyuczonych. Można powiedzieć, że jestem Automatykiem. Stąd Fizyka czy Chemia jest mi bardzo bliska i dość swobodnie poruszam się w wielu dziedzinach technicznych takich jak  Automatyka, Motoryzacja czy Gazownictwo a Budownictwo Mieszkaniowe, Przemysłowe a nawet  Rolnictwo jest mi bardzo dobrze znane. Potrafię też kierować dużymi projektami i działam społecznie. Ale Pisarzem nie jestem... choć piszę.

Ta Strona istnieje od 2012 roku ale nic nie straciła na aktualności. Na wstępie zaproponuję wam rozwiązanie pewnej zagadki. Skąd obecny Rząd w 2017 roku wziął pomysł na elektryczne podgrzewanie budynków w Polsce w oparciu o "taryfy nocne" ? Co prawda pomysł jest co najmniej o 5 lat spóźniony gdyż Ministerstwo Gospodarki w poprzednim rządzie i tak o tym wiedziało. Życzyło mi powodzenia... jednocześnie podpowiadając co powinienem zrobić i do jakich instytucji się zgłosić. Fundacja wzięła udział w konkursie PGE TAURON z tym tematem... bez echa - ale to szczegół. Tylko po co się "chwalić", że to Obecna Ekipa PIS to wymyśliła. Wystarczyło zajrzeć do Internetu i przeczytać strony fundacji. Dobrze... niech czytają, może się czegoś nauczą. Tylko kiedy wreszcie przestaną gadać... i zaczną coś robić ???
Ekologia i Technika

Zapewne myślicie, że w tej zakładce napiszę coś więcej o moim wynalazku. I tak, i nie…. Znając trochę naturę ludzką wiem, że wielu z was chciało by zacząć konstruować to urządzenie na własną rękę... tym bardziej, że jest  bardzo tanie w produkcji.
Zależy jednak dla mnie na waszym bezpieczeństwie !!! To urządzenie potrafi uzyskiwać bardzo wysokie napięcia - nie jeden z was mógłby stracić życie. Dlatego celowo zataiłem niektóre elementy jego budowy oraz technologię, w której jest wykonany. Niech się tymi sprawami zajmą fachowcy - trzeba to napięcie po prostu - zmniejszyć.


Mam jednak dla was coś równie dobrego. Chodzi o pewne rozwiązania techniczne, które przyczynią się do zmniejszenia cen za energię elektryczną w Polsce o co najmniej 50% oraz znacznie obniżą emisję spalin. Wpłyną więc  korzystnie na nasze zdrowie. W czasie późniejszym można je połączyć z nie tylko moim wynalazkiem. Ale najpierw kilka informacji, o których powinniście wiedzieć. Jak myślicie ...  dlaczego Unia wprowadza tak zwane normy emisji dwutlenku węgla ? Z góry informuję, że nie chodzi  tylko, o tak zwane Ocieplenie Klimatu. Najlepiej ten temat wyjaśni artykuł pod tytułem: 
Polska Największym Śmierdzielem Europy.
"Polsce grozi sprawa przed unijnym Trybunałem Sprawiedliwości i wysokie kary, nawet kilkadziesiąt tysięcy euro dziennie, za to, że nie spełnia unijnych norm jakości powietrza. Jeszcze w tym miesiącu (tj. styczeń 2013) Warszawa otrzyma poważne ostrzeżenie. Polska notorycznie przekracza dopuszczalne przez unię normy stężenia pyłów w powietrzu. Chodzi o odpowiednie stężenie niebezpiecznych cząsteczek pyłu zawieszonego (PM10). Jest on emitowany głównie przez przemysł, samochody i kominy naszych domów. Drobinki te są rakotwórcze, mogą wywołać alergię, astmę i stać się przyczyną przedwczesnych zgonów. To nie jest sprawa teoretyczna, tu chodzi o narażanie zdrowia ludzi - powiedział dziennikarce RMF FM Katarzynie Szymańskiej – Borginon, Joe Hennon, rzecznik unijnego komisarza ds. ochrony środowiska". 
Wiecie teraz dlaczego tylu ludzi w Polsce choruje. Możecie teraz lepiej zrozumieć dlaczego nazywam nasz kraj „Polskim Obozem Koncentracyjnym”. Brak naszej reakcji na te sprawy... przypomina grę w "rosyjską ruletkę". A co tam… może nie zachoruję na raka ? Może moich bliskich i dzieci też to ominie ? W tej „grze” mamy coraz mniejsze szanse na przeżycie.
Każdy wie, że Nasza gospodarka jest oparta na węglu. Górnicy fedrują ten węgiel od lat - jak krety. Aż mi ich szkoda... nikt nie chciałby ich zastąpić. Zapewne woleliby robić coś innego i bardziej bezpiecznego... ale muszą przecież utrzymać swoje rodziny. Z tym utrzymaniem rodzin nie będzie problemu - wspominałem o tym w poprzednich zakładkach.  

Kolejną sprawą, o której donoszą media, i o której również powinniście wiedzieć jest poniższy artykuł. Zanim jednak zaczniecie go czytać przypomnę o czym musicie pamiętać. Wszystko co spalamy - węgiel, ropę, gaz czy drewno... a nawet Wodór... potrzebuje Tlenu do spalania. Co prawda po spaleniu wodoru "spalinami" nie jest CO2 i sadza tylko woda (para wodna) ale bez Tlenu się nie da. Nawet świeczka bez tlenu zgaśnie... a Człowiek się udusi. Przecież dwutlenkiem węgla (CO2) nie da się oddychać a Samochody, Samoloty, Statki i inne Maszyny oraz Elektrownie i Ciepłownie na całym Świecie spalając różne paliwa "zamieniają" Biliardy m3 Tlenu na CO2 i spaliny. A teraz czytajcie dalej.... wiedząc, że "ogniwa paliwowe" produkujące sam Wodór... nie są takie całkowicie "zdrowe" ani całkowicie neutralne dla środowiska. Ich spaliny TAK... technologia NIE... zużywają Tlen z atmosfery, ktory jest nam niezbędny do życia. Ponadto... gdy będzie się wytwarzało Wodór z innych "surowców" niż Woda, powstanie po spaleniu tyle pary wodnej we wszystkich silnikach spalinowych i kotłach grzewczych na świecie, że po jej skropleniu podniesie się poziom wody w oceanach.

„Honda, Toyota, Nissan i Hyundai oraz organizacja państw nordyckich (Islandia, Dania, Wyspy Owcze, Finlandia, Grenlandia, Norwegia, Szwecja) podpisały list intencyjny mówiący o wspieraniu wprowadzania na rynki samochodów zasilanych ogniwami paliwowymi. Zgodnie z listem, wszyscy sygnatariusze porozumienia będą czynili wysiłki, by w latach 2014-2017 umożliwić normalną eksploatację samochodów z ogniwami paliwowymi. To oznacza nie tylko uruchomienie sprzedaży, ale także budowę infrastruktury, czyli głównie stacji tankowania wodoru. Samochody z ogniwami paliwowymi napędzane są powszechnym na Ziemi wodorem, a ich spaliny są całkowicie neutralne dla środowiska.”
Tak naprawdę… nikt z nas nie jest przeciwnikiem ekologii. Nikt nie lubi wąchać spalin i chorować z tego powodu. Zamiast cierpieć na nowotwory i wydawać pieniądze na kosztowne leczenie - wolimy wydać pieniądze na znacznie przyjemniejsze sprawy. Czasami tylko brakuje nam rozwiązań, za którymi możemy się opowiedzieć. Zanim jednak coś zechcemy wprowadzać w życie, musimy wcześniej wiedzieć jakie to coś przyniesie korzyści. Zamierzam teraz przedstawić kilka propozycji. Na pewno te rozwiązania ograniczą emisję szkodliwych substancji do atmosfery o co najmniej 30% w całej Polsce. Szczególnie na Śląsku, który jest najbardziej zadymiony. Będzie więc to przedsięwzięcie na skalę przemysłową i na dodatek tanie oraz szybkie w realizacji. W ciągu 4 - 5 lat ten wynik można spokojnie uzyskać.Tylko z góry nie zakładajcie, że to nie jest możliwe... nie będą to żadne cuda.
Na początek – powinniście wiedzieć o kilku sprawach związanych z Energetyką. Nie są to zawiłe tematy i każdy z was coś na ten temat słyszał. Pierwszym z tych zagadnień jest tak zwany – Szczyt Energetyczny. Jest to czas, w którym wszyscy zużywamy najwięcej prądu. W zależności od pory roku to zjawisko występuje w różnych godzinach. Najprościej mówiąc – od zmierzchu, kiedy włączamy oświetlenie - elektrownie pracują wtedy pełną parą by nadążyć z produkcją prądu.

W godzinach nocnych nie ma już takiego poboru prądu… więc elektrownie pracują na „pół gwizdka”. Wiadomo, że mniej  wtedy zużywa się węgla ale pieców, które wytarzają parę do napędu prądnic – na ten czas się nie wygasza. W wyniku tego „zjawiska” w nocy pojawiają się w elektrowniach - rezerwy energii. Niestety nie da się tej rezerwy zmagazynować. No może nie tak całkiem się nie da... ale nie są to ilości godne uwagi. Akumulatory czy kondensatory są za mało pojemne... a za ich pomocą to się obecnie robi.  

Za czasów Polski Ludowej w godzinach nocnych – sprzedawano odbiorcom energię dużo taniej… za przysłowiowe grosze. Nazywano to tak zwaną „nocną taryfą”. Obecnie nadal wykorzystuje się ten nadmiar energii z elektrowni - najczęściej do oświetlania ulic. Gminy płacą za to naprawdę niewiele... a przynajmniej powinne mniej płacić.     

Teraz kilka słów o elektrowniach wodnych. W nich woda a nie para, napędza prądnice. W tym celu buduje się na rzece tamę by spiętrzyć wodę. Wiadomo, że jak coś spada z większej wysokości ma większą siłę (energię)…jak w wodospadzie. To tak najogólniej mówiąc. Jednak ten zapas energii występujący w nocy… elektrownia wykorzystuje w bardzo ciekawy sposób. Włącza się elektryczne pompy wodne, które wodę z dołu tamy, wlewają ją z powrotem na górę. W końcu ta woda będzie znowu potrzebna w godzinach szczytu. Nie można przecież na amen „zakręcić rzeki” by napełnić tamę.
I w tym momencie pojawia się mój pierwszy pomysł. Żeby tą rezerwę prądu występującą w nocy… wykorzystać do elektrycznego podgrzewania budynków lub produkcji Tlenu i Wodoru, który można spalić ponownie w piecach. Po prostu… będzie to bardzo prosta i tania forma magazynowania  energii !!!   

Jeśli chodzi o „spalanie” Wodoru i Tlenu – zamiast spalin tworzy się woda..  a w zasadzie para wodna. Część tej pary wyleci przez komin a część się skropli i zaleje palenisko, w którym pali się węgiel. Koniecznością by było jakoś tą wodę odprowadzać. W zasadzie nie jest to nic trudnego zwłaszcza, że przy spalaniu węgla dodaje się do niego wody. Po prostu mokry węgiel ( pył węglowy), lepiej się wtedy spala. Jakie to przyniesie korzyści – zapewne już sami zauważyliście. W czasie gdy będzie się spalał w piecach Wodór z Tlenem…  nie będzie tylu spalin. Jednak te gazy trzeba gdzieś trzymać – w balonach się nie da. Potrzebne są specjalne zbiorniki, palniki zamontowane w piecach i kupę innych rzeczy.

Tą samą metodę gromadzenia energii jak w elektrowniach - mogliby zastosować właściciele domków jednorodzinnych. Wystarczy wstawić licznik elektryczny na taryfę nocną. Niestety... dzisiaj prywatne elektrownie nie są zbyt chętne do sprzedażą energii w niskich cenach. Ale zmniejszenie wydatków  związanych z zakupem węgla lub gazu.... powinne być dla nich zachęcające. To ponad 60% ceny prądu, który kupujemy. Chcę jednak pocieszyć właścicieli domków - mała elektrownia wiatrowa rozwiąże wam te problemy.  Zresztą... niedługo energia elektryczna będzie "tania jak barszcz". 
Muszę jeszcze coś dodać … Wytwarzanie prądu w elektrowniach węglowych żeby za jego pomocą produkować Wodór i Tlen, który się ponownie spali w piecach… Jest nieopłacalne. Jest w tym rozwiązaniu pewna pułapka - już ją wyjaśniam. Chodzi o straty… Żeby wyprodukować pewną ilość tlenu i wodoru prądem z elektrowni węglowej trzeba spalić bardzo dużo węgla i tylko od 7 do 13% z tego spalonego węgla uzyska się Prąd - reszta to ciepło. A po spaleniu tych gazów... uzyska się mniej energii/ciepła niż się użyło do produkcji tych gazów. Ten prąd z elektrowni węglowych jest po prostu bardzo drogi bo węgiel jest drogi a elektrownie węglowe są bardzo mało wydajne jeśli chodzi o produkcję prądu. 
Dlatego rozwiązanie, które proponuję jest tylko doraźne by zmniejszyć emisję spalin do atmosfery i uniknąć kar unijnych.

A może... Elektrownie  i wszelkie Ciepłownie Węglowe zamiast płacić kary za zanieczyszczanie środowiska - tak zwane kwoty klimatyczne - powinne za te pieniądze kupować tanią energię elektryczną z wiatraków czy baterii słonecznych od prywatnych wytwórców. Za pomocą tego prądu, można z wody produkować tlen i wodór i zamiast węgla spalać go w piecach - w cyklu zamkniętym. Z wody - tlen i wodór - po spaleniu - para wodna- po skropleniu - znowu woda.  Na pewno wyjdzie taniej niż kupowanie węgla czy gazu !!! Węgiel już się w Polsce kończy a niektóre Spółki Węglowe nie mają gdzie go wydobywać - chcą fedrować pod miastami. Wzrosną więc koszty wydobycia, a co za tym idzie ceny za węgiel również. Przewiduje się że do 2030 roku ceny energii wzrosną 6 krotnie...  i co wtedy ?  

*Uwaga: Nie próbujcie jednak tego pomysłu zgłaszać w żadnym konkursie - to będzie kradzież własności intelektualnej. Nawet jeżeli wygracie konkurs... zabiorą wam nagrodę i czeka was kara do 3 lat pozbawienia wolności. Po co organizator konkursu ma płacić za coś (za pomysł) skoro ma to coś za darmo w Internecie ? Podobnie sprawa wygląda z Patentami. Najpierw trzeba wynalazek opatentować a dopiero potem można go ogłosić publicznie. Jeżeli zrobicie odwrotnie Urząd Patentowy nie uzna waszego Wynalazku czy Wzoru Użytkowego. Wynalazek staje się wtedy własnością Publiczną i każdy może z tych rozwiązań korzystać. To co właśnie zrobiłem... opublikowałem pomysł na technologię... spowodowało to, że zrezygnowałem z Patentu i pozwalam innym skorzystać z tych rozwiązań - bezpłatnie. Tak więc Rząd RP a zwłaszcza Polskie Koncerny Energetyczne mogą z tych rozwiązań korzystać... ale ostrzegam... te technologie były dobre kilkanaście... może nawet kilka lat temu... ale nie teraz. Są już lepsze technologie i przede wszystkim tańsze.         

A wracając do tematu dodam, że na pewno w niedługim czasie, koniecznością będzie przejście na nowy rodzaj paliwa jakim jest Wodór i Tlen oraz darmową energię ze Słońca i innych źródeł. Trzeba już teraz zacząć coś  w tym kierunku robić- tworzyć całą infrastrukturę. Jak nam Unia  przyfasoli kary za zanieczyszczanie powietrza… ceny prądu wzrosną. 
Po prostu doliczy się te kary do ceny prądu. Nie liczcie na inne rozwiązania Rządu... on ma o tych sprawach mgliste pojęcie !!!  Albo będzie inaczej - Unia da nam jedną ręką 300 miliardów dotacji - a drugą ręką zabierze 150  na jedno wyjdzie. Skoro Rząd nie potrafi wykorzystać tych pieniędzy co dostaje - otrzyma połowę. Też na miejscu Unii bym się wkurzył na nieróbstwo polskiego rządu. Tak czy siak.. Wszyscy  za to nieróbstwo zapłacimy. Na razie płacimy zdrowiem - chorujemy na nowotwory i inne choroby. Ciekawe ile to nasze zdrowie jest warte ?
Nie każdy wie, że w silnikach spalinowych, które się obecnie stosuje w motoryzacji też można spalać Wodór i Tlen razem 
z innym paliwem. Samochód dostaje wtedy większego „kopa”.  Wodór ma bowiem więcej oktanów niż najlepsza benzyna. Jest  kilka problemów technicznej związanych z tym tematem. Wodór spala się detonacyjnie (wybuchowo) stąd może uszkodzić silnik. Problem stanowi również woda - nie w sensie jej szkodliwości. Jak się zgromadzi w silniku też może go uszkodzić. Na przykład zimą gdy zamarznie. Są jednak na te problemy bardzo proste rozwiązania. Na tą chwilę nie będę was nimi zanudzał.  

Ważne jest abyście wszyscy wiedzieli, że Wodór z Tlenem jest  dużo tańszym i zdrowszym paliwem niż węgiel, ropa czy gaz. Żadne biopaliwa też tego nie zmienią. Jeśli chodzi o samochody na pewno za przysłowiowe - 5 dych, będzie można zatankować do pełna. Więcej też kilometrów da się na tym zbiorniku przejechać a wody w Morzach i Oceanach, z której te gazy można produkować jest naprawdę dużo. Przy okazji może uda się te wody morskie i oceaniczne trochę oczyścić. Ale to jest jeszcze inny problem, którym też koniecznie należy się zająć !!! 

I jeszcze mała ciekawostka naukowa. Powinniście wiedzieć, że
ciepło jest jeszcze inną formą magazynowania energii elektrycznej. Co prawda występuje tylko w metalach ale w prosty sposób można to sprawdzić. Jeśli weźmiemy dwie płytki metalowe jedną zanurzymy w ciepłej a drugą w zimnej wodzie a następnie je połączymy – zacznie między nimi płynąć prąd. Niewielki ale jednak. Gdy płytki będą większe lub jedną z tych płytek umieścimy w ogniu a drugą w lodzie – większy prąd popłynie. Nie mylić tego zjawiska z Termowoltaiką czy Fotowoltaiką - to całkiem inne sprawy. 
Tak więc ogrzana w czasie dnia woda w basenie, stawie lub jeziorze... może dostarczyć całkiem sporo energii. Tak jak nagrzany na słońcu samochód lub blaszany dach budynku. Spaliny w kominie też są gorące... To zjawisko (różnicę temperatur) wykorzystują tak zwane pompy geotermalne. Niestety obecnie stosowane pompy nie działają zbyt dobrze przy zbyt niskiej różnicy temperatur. Problem też stanowią głębokie odwierty by się dostać do ciepłych źródeł w ziemi.

Ten problem nie dotyczy mojego urządzenia choć działa podobnie jak pompy geotermalne
- Potrafi wykorzystać najmniejszą różnicę temperatur – czyli tak naprawdę różnicę napięcia. Teraz już wiecie jakie może mieć zastosowanie mój wynalazek. Prąd produkuje za darmo więc chodzi tylko o jego zmagazynowanie. Najlepiej poprzez produkcję Wodoru i Tlenu. Te wszystkie prawidłowości techniczne wynikają z jednego prostego faktu, o którym już pisałem… z Modelu Budowy Atomu i tego, że wszystko ma energię. Tak po prostu... coś ma jej więcej, a coś ma jej mniej. Warto to zjawisko wykorzystać... i to wszystko.
Podsumowując.... koniecznie trzeba dodać i nie ulega to żadnej wątpliwości, że Polska powinna przystąpić do projektu, który zamierzają wdrożyć kraje Nordyckie w oparciu o technologie Japońskich Firm Motoryzacyjnych. Lub wymyśleć własne technologie. Nie należy również zapominać o Energetyce… I tej dużej, i tej małej. Chyba, że jesteście innego zdania…

Mariusz Najda

W zakładce - Proszę o Azyl - Dlaczego mężczyźni w Polsce nie chcą mieć dzieci ? - poruszam kilka ważnych spraw społecznych. Zapoznajcie się z jej treścią. 
Tworzenie stron internetowych - Kreator stron WW